1990'dan bugüne büyüyen tecrübemizle!
Sınır Elemanları Nedir? Kullanım Alanları Nelerdir?

Sınır Elemanları Nedir?

Çevre düzenleme elemanları arasında pek çok ürün bulunur. Sınır elemanları da bunlardan biridir. Beltaş Yapı Elemanları ile gerek duyulan bu ürünlere kavuşmak mümkündür.

Sınır Elemanı Nedir?

Yaya ve araç yollarının sınırlarının belirlenmesi trafiğin akışı için önem arz eder. Trafik açısından gerekli olan bu sınırlar ise sınır elemanı kullanılarak konur. Hem yönlendirme hem de kontrol bakımından sınır elemanlarına ihtiyaç duyulur. Kompozit ya da çelik malzemeden imal edilen söz konusu ürünler sayesinde gereken sınır belirlenmiş olur. Çevre düzenleme elemanları arasında yer edinen bu ürünler, trafikte pek çok sorunun oluşumunu önler.

Sınır Elemanı Çeşitleri Nelerdir?

Sınır elemanı çeşitleri 3 farklı grupta toplanır.

Paslanmaz Çelik Sınır Elemanı

Paslanmaz çelik sınır elemanı sınır elemanı çeşitleri içinde ilk sırada yer alan üründür. Bu elemanların diğerlerine göre çok daha dayanıklı olduğu bilinir. Görsel olarak şıklık sunan paslanmaz çelik sınır elemanı hemen her yerde görebileceğiniz çevre düzenleme ürünüdür.

Kompozit Sınır Elemanı

Kompozit sınır elemanı çelik olanlarına oranla daha az dayanıklı olsa da oldukça dirençli ürünlerdir. Bu ürünler çelik ürünlerle görünüm açısından benzerlik gösterebilirler. Kompozit sınır elemanı birbirinden farklı görünümlerde imal edilebilir.

Demir Yol Dubası

Demir yol dubası delinatör olarak da adlandırılır. Bu ürün de diğerleri gibi farklı görünümlerde tasarlanabilir. Demir yol dubasının üzerine reflektif bant yapıştırılarak dikkat çekmesi sağlanır. Bununla beraber kimi ürünlerde LED’li flaşör yer alır.

Sınır Elemanları Kullanım Alanları Nelerdir?

Sınır elemanları kullanım alanları oldukça merak edilen ve araştırılan bir konudur. Bu kapsamda sınır elemanları kullanım alanlarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Otoparkların girişlerinde ve çıkışlarında,
  • Binaların girişlerinde,
  • Turistik mekânlarda,
  • Yolların kenarlarında,
  • Nizamiyelerde.

Sınır Elemanlarını Beltaş Yapı Elemanları’ndan Temin Edebilirsiniz!

Çevre düzenlemesinin en iyi biçimde gerçekleştirilmesi için Beltaş Yapı Elemanları’na başvurabilirsiniz. Kaliteli malzemelerden imal edilen sınır elemanlarıyla gerekli sınırları belirleyebilirsiniz. Uygun fiyatlı ürünleriyle Beltaş Yapı Elemanları sizlere en iyi hizmeti sunmak üzere çalışır. Detaylı bilgiye ulaşmak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Leave A Comment

Projenizi inceleyerek hizmetlerimiz hakkında kapsamlı bilgi sunmak için sizi arayalım.

Ücretsiz Analiz Talep Et