1990'dan bugüne büyüyen tecrübemizle!

Betonarme prefabrik üretim tesisi, günümüzde birçok farklı alanda tercih edilen sanayi yapılarından biridir. Bu türden sanayi yapılarında, üretim tesisinin inşaatında ihtiyaç duyulan bütün parçalar fabrika ortamında üretilmekte ve inşaatın gerçekleştirileceği alana nakledilerek monte edilmektedir.

Beltaş Yapı Elemanları olarak uzun yıllardır Samsun merkezli olarak faaliyet gösteren firmamız, Samsun betonarme prefabrik üretim tesisi inşaatı denildiğinde akla gelen ilk isimlerden biridir. Kurulduğu günden bu yana hayata geçirdiği prestijli projeleriyle dikkat çeken firmamız, yalnızda Samsun’da değil çevre illerde de faaliyetlerini sürdürmektedir.

Türkiye'nin her yerinde hayata geçirdiğimiz son projelerimize gözatın!

Betonarme Prefabrik Üretim Tesisi Nedir?

Betonarme prefabrik üretim tesisi, beton ve inşaat zahmetine girmeden, çok daha uygun koşullar altında üretim tesisine sahip olma imkânı sunan bir yapıdır. Bir tür prefabrik sanayi yapısı olarak da nitelendirebilmenin mümkün olduğu bu yapılar, tamamen fabrika ortamında imal edilmekte ve kullanılacağı alana monte edilmektedir.

Betonarme prefabrik üretim tesisleri çeşitli avantajlar sunmasıyla dikkat çeken yapılardandır. Son derece hızlı bir şekilde üretimi gerçekleştirilen bu yapılar, kısa süre içerisinde inşa edileceği alana nakledilmekte ve montajı gerçekleştirilmektedir. Böylelikle oldukça kısa bir zaman diliminde devasa büyüklükteki bir üretim tesisine dahi sahip olabilmek mümkündür.

Neden Prefabrik Üretim Tesisi Tercih Edilmelidir?

Beton olan yapılara kıyasla betonarme prefabrik üretim tesisi çok daha pratik, hızlı ve kullanışlı olan yapılardır. İnşaat ve beton gibi zahmetli işlere gerek olmadan temin edilebilen bu yapılar, tamamen fabrika ortamında üretilmekte ve kullanılacağı alanda monte edilmektedir. Dolayısıyla prefabrike üretim tesislerini tercih edebilmek için birçok neden gösterebilmek mümkündür. Örneğin;

 • Modüler yapılar olduğundan pek çok farklı talebi ve ihtiyacı karşılayabilir.
 • Üretimi son derece hızlı ve ekonomiktir. Kısa bir zaman dilimi içerisinde imal edilerek teslim edilebilmektedir.
 • Bu türden yapıların içerisindeki istenmeyen alanların kaldırılması ve değişiklik yapılması mümkündür.
 • Diğer yapılar ile kıyaslandığında daha esnek olmasıyla dikkat çeker. Bu nedenle de deprem, sel, zemin kayması gibi durumlara karşı dayanıklıdır.
 • İsteğe bağlı olarak görünümünde değişiklik yapılabilir.
 • İhtiyaç halinde sökülerek bulunduğu konumdan başka bir konuma taşınarak yeniden montaj edilebilir.
 • Hem üretimi hem de yerleştirilmesi esnasında çevreyi kirletmeden ya da zarar vermeden çalışmalar yürütülebilir.

Sahip olduğu bu gibi özellikleri sayesinde betonarme prefabrike üretim tesisleri pek çok farklı alanda konforlu ve rahat bir kullanım imkânı sağlamaktadır. Üstelik bu türden yapılar iklim şartlarına karşı dayanıklı olmasıyla bilinmektedir.

Prefabrik Sanayi Yapıları Nerelerde Kullanılır?

Üretim tesisi gibi prefabrik sanayi yapılarını çeşitli alanlarda kullanabilmek mümkündür. Bu alanlardan bazılarını şu şekilde örneklendirebiliriz:

 • Yaşam alanları
 • Hastaneler
 • Okullar
 • Kamp alanları ve tatil beldeleri
 • Festival alanları
 • Sahiller

Prefabrik Üretim Tesisi İnşaatıyla Hizmetinizdeyiz!

Beltaş Yapı Elemanları olarak bu alanda uzun yıllara dayanan tecrübeleriyle hizmet veren firmamız, Samsun betonarme prefabrik üretim tesisleri konusunda da öncü isimlerden biridir. Kurulduğu günden bu yana hayata geçirdiği projeleri ve üretimini gerçekleştirdiği yapı elemanlarıyla tanınan firmamız, müşterilerinin talep ve ihtiyaçları doğrultusunda özel olarak üretim gerçekleştirmektedir.

Siz de betonarme prefabrike üretim tesislerine ihtiyaç duyarsanız firmamızla iletişime geçebilir, süreç hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Projenizi inceleyerek hizmetlerimiz hakkında kapsamlı bilgi sunmak için sizi arayalım.

Ücretsiz Analiz Talep Et