1990'dan bugüne büyüyen tecrübemizle!

Prefabrike sanayi yapıları, fabrikalarda en yeni teknolojilerle üretilen ve avantajlı bir kullanım imkânı sunan yapılar olarak ifade edilmektedir. Betonarme prefabrike depo da bu yapılardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Adından da anlaşılacağı üzere sanayi ortamında üretilen betonarme prefabrike depo, ihtiyaç duyulan bölgeye nakledilerek montajı yapılmaktadır. Birçok farklı alanda kullanıma uygun olan tasarlanan bu yapılar, çeşitli üretim aşamalarından geçirilmesinin ardından güvenli bir şekilde bölgeye taşınmakta ve montajlanmaktadır.

Samsun betonarme prefabrike depo inşaatı denildiğinde akla gelen ilk isimlerden olan firmamız Beltaş Yapı Elemanları, bu alanda sektörün öncü isimlerinden biri olarak tanınmaktadır. Samsun’un Kavak ve Bafra gibi ilçelerinde yer alan fabrikalarında aralıksız olarak üretim gerçekleştiren firmamız, müşterilerinin talebi doğrultusunda depo inşaatı da gerçekleştirebilmektedir.

Türkiye'nin her yerinde hayata geçirdiğimiz son projelerimize gözatın!

Betonarme Prefabrike Depo Nedir?

Betonarme prefabrike depo, çok amaçlı kapalı bir alan olarak projelendirilen ve üretimi gerçekleştirilen prefabrik sanayi yapılarından biridir. Bu depolar portatif bir yapıya sahip olması ve inşaat süreci olmadan imal edilmesi sebebiyle prefabrike depo olarak isimlendirilmektedir. Gerek bireysel gerekse kurumsal firmalar açısından önemli bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkmakta ve büyük ölçüde rağbet görmektedir.

Betonarme prefabrike depolar, pek çok farklı ürünün güvenli bir şekilde muhafaza edilmesini sağlayan alanlardır. Üstelik bu türden depolarda stoklama işlemini sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilmek de mümkündür.

Neden Prefabrike Yapı Tercih Edilmelidir?

Prefabrik sanayi yapıları arasında önemli bir yere sahip olan bu depolar, firma sahiplerine sunduğu kolaylıklarla dikkat çekmektedir. Betonarme yapılara kıyasla oldukça uygun maliyetlerde temin edebilmenin mümkün olduğu bu yapılar, aynı zamanda konumlandırıldığı alandan kolayca sökülebilmekte ve başka bir konuma monte edilebilmektedir. Diğer yandan prefabrike depo tercih edilmesinin nedenleri olarak sağladığı avantajlar da gösterilebilir:

✔ Kullanılacağı bölgenin iklim şartlarına uygun olarak üretimi gerçekleştirilebilir.

✔ İhtiyaç duyulması halinde farklı bir alana nakledilebilir.

✔ Diğer yapılar ile karşılaştırıldığında, prefabrik yapılar daha esnektir. Dolayısı ile depreme ve zemin kaymalarına daha dayanıklıdırlar.

✔ Depolanacak ürünün saklama koşulları göz önünde bulundurularak projelendirilir.

✔ Üretim, kurulum ve montajı kısa sürede gerçekleştirilebilir.

✔ Prefabrik depo içerisindeki istenmeyen bölümlerin değiştirilmesi veya çıkartılması mümkündür.

✔ Üretimi ve yerleştirilmesi aşamasında çevreyi kirletmeden ve zarar vermeden çalışılması en büyük avantajlarındandır.

Prefabrike Sanayi Yapılarının Kullanım Alanları

Genel olarak prefabrike sanayi yapılarının kullanım alanları oldukça geniştir. Uygun maliyetlerde olması, kolay taşınabilir ve kurulabilir olmasıyla son yıllarda sıklıkla tercih edilen bu yapılar, iş yeri, ev, hastane gibi birçok amaçla kullanılabilmektedir. Ayrıca ofis, yemekhane, yatakhane, büro, cafe, büfe gibi kullanım alanları da bulunmaktadır.

Diğer yandan prefabrike depolarsa genellikle mal ve ürün hizmeti sunan firmalar tarafından tercih edilen yapılardır. Özellikle de gıda alanında faaliyet gösteren firmalar için önemli kolaylıklar sağlayan bu depolar, çeşitli sektörlerde de tercih edilebilmektedir.

Samsun Betonarme Prefabrike Depo İnşaatı için Adresiniz Beltaş Yapı Elemanları!

Samsun betonarme prefabrike depo inşaatı konusunda sektörün öncü isimlerinden olan firmamız Beltaş Yapı Elemanları, yalnızca Samsun’da değil çevre illerde de hizmet veren bir firma olarak tanınmaktadır. Kurulduğu günden bu yana gerçekleştirdiği büyük ve önemli projelerle adından söz ettirmeyi başaran firmamız, müşterilerinin ihtiyacı doğrultusunda özel olarak depo imalatı gerçekleştirebilmektedir.

Siz de faaliyet gösterdiğiniz sektörde ihtiyaç duyduğunuz prefabrike depolara daha uygun maliyetlerde sahip olmak isterseniz firmamızla iletişime geçebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Projenizi inceleyerek hizmetlerimiz hakkında kapsamlı bilgi sunmak için sizi arayalım.

Ücretsiz Analiz Talep Et