1990'dan bugüne büyüyen tecrübemizle!
Prefabrik Hayvan Çiftliği Nasıl Kurulur?

Prefabrik Hayvan Çiftliği Kurulumu

Günden güne yaygınlık kazanmakta olan prefabrik yapılar pratiklikleri ve avantajları ile ön plana çıkan ürünlerdir. Günümüzde prefabrik hayvan çiftliği gibi yapılar hayvancılıkla uğraşanlar tarafından tercih edilmekte ve satın alınmaktadır.

Prefabrik Hayvan Çiftliği Nedir?

Hazırlanan projeye uyumlu bir şekilde fabrika ortamında ön imalinin yapıldığı ürünlere prefabrik hayvan çiftliği adı verilir. Prefabrik sanayi yapıları arasında yer alan hayvan çiftliklerinin kurulumu arazi üzerinde tamamlanır.

Neden Prefabrik Hayvan Çiftliği Tercih Edilmeli?

Prefabrik hayvan çiftliklerinin avantajları bu yapıların tercih edilme sebeplerini oluşturur. Yapının hem sağlam olması hem de hızlı bir şekilde kurulması, kullanımına yönelimin artmasında en önemli etkenlerdir. Bunun yanı sıra araziden en yüksek verimin alınması ve yatırım maliyetinin düşürülmesi prefabrik sanayi yapılarını kullanmak için geçerli nedenlerdir.

Prefabrik Hayvan Çiftliklerinin Avantajları

Prefabrik hayvan çiftliklerinin avantajları hayvancılıkla uğraşan bireyler için önemli unsurları oluşturur. Söz konusu yapıların denetim altında yüksek kaliteli malzemelerden imal edilmesi en büyük avantajıdır. Yeni nesil üretim teknolojisi kullanılarak elde edilen bu ürünler geniş açıklıkların kolonsuz geçilmesi ile çok daha fazla alana sahip olmayı sağlar. Böylece araziden daha yüksek verim elde edilir.

Düşük maliyete sahip olması, bu yapıları ön plana çıkaran faktörler arasında yer alır. Yalıtımlı cephe panelleri sayesinde ısıtma konusunda problem yaşanmaz. Bu da prefabrik çiftliğin ısıtma giderinden tasarruf edilmesine olanak tanır. Beltaş Yapı Elemanları ile istenilen prefabrik yapılara sahip olmak mümkündür.

Prefabrik Hayvan Çiftliği Kurulumunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Prefabrik hayvan çiftliği kurulumunda dikkat edilmesi gerekenler arasında bazı noktalar bulunur:

  • Arazinin konumunu değerlendirmek büyük önem taşır. Konuma ve iklim şartlarına uygun besi biçimi seçilmelidir.
  • Yapının mümkün mertebe düşük maliyetle imali sağlanmalıdır.
  • Gübrelerin depolanacağı bölüm hayvanların sağlığı açısından doğru seçilmelidir.
  • Güneş ışığı ile rüzgârının yönü doğru belirlenmesi de prefabrik hayvan çiftliklerinin kurulumunda dikkat edilmesi gerekenlerden biridir. Beltaş Yapı Elemanları ile söz konusu yapıya kavuşmak oldukça kolaydır.

Prefabrik Hayvan Çiftliği Kurulum Aşamaları

Prefabrik hayvan çiftliği kurulumu bazı aşamalar gerektirir. Bu aşamalar şöyle sıralanabilir:

  • Arazinin şartlarına uygun bir proje geliştirmek,
  • Yatırımcının istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda oluşturulan projeye uygun bir imal gerçekleştirmek,
  • Arazide altyapı çalışması yapmak,
  • Üretimi tamamlanan yapıyı araziye nakletmek,
  • Alt yapı çalışması biten araziye yapıyı monte etmek.

Prefabrik Hayvan Çiftliği Kurulum Maliyetleri

Prefabrik hayvan çiftliği kurulumu kadar maliyeti de araştırılan bir husustur. Söz konusu yapıların maliyeti yapının sahip olduğu özelliklere ve büyüklüğüne göre farklılık gösterebilir.

Hayvan Çiftliği Kurulumunda Devlet Destekleri

Yatırım yapmak isteyen bireyler yeterli sermayeye sahip değillerse devletten destek talep edebilirler. GAP, DOP, DOKAP gibi belirlenmiş bölgeler için %50 civarı hibe desteği almak mümkündür. Kırsal Kalkındırmayı Destekleme Kurumu’nun projelerine başvurularak süt ve et imali için destek alınabilir.

Leave A Comment

Projenizi inceleyerek hizmetlerimiz hakkında kapsamlı bilgi sunmak için sizi arayalım.

Ücretsiz Analiz Talep Et