1990'dan bugüne büyüyen tecrübemizle!
Prefabrik Ambar

Prefabrik Ambar

Prefabrik ambar, yüklerin taşıma işlemlerini gerçekleştirmek için kullanılır. Yüklerin önem verilen özelliklere göre depolama işlemleri uygulanır. Ayrıca lojistik alanda yüklerin bir araya getirilerek bekletildiği alan olarak da geçer.

Prefabrik ambarın tasarlanıp yerleştirilebilmesi için öncelikle kullanılacak alan belirlenmelidir. Belirlenen alan için ise büyüklük ve verimli sonuç alabilmek oldukça önemlidir.

Ambar kullanımı ihtiyacı varsa depolanacak birçok yük var demektir. Taşınacak yüklerin güvenliği, malzemelere göre gruplandırılması, saklanması ve depolanarak uzun süre boyunca korunması oldukça önemlidir. Eğer ambar içerisinde dikkat edilmesi gereken hassas bir malzeme türü varsa bu ambar projesi ayrıca üzerinde durulması gereken bir projeye dönüşür. Prefabrik olarak oluşturulan ambarların önceliği, güvenilir ve sağlam koşullara sahip olan yapıları tasarlamaktır.

İthalat ya da ihracat işlemlerinde her zaman belirli süreler tanımlanır. Gümrük giriş-çıkış işlemlerinin sevkiyatları her zaman belirlenen zaman aralıklarında yapılır. Bu nedenle aradan geçmesi gereken süre içerisinde, var olan malzemelerin dayanıklı ve dayanıksız mallara göre iyi muhafaza edilmesi ve taşınması gerekir.

Prefabrik Ambar için Sevkiyat Alanı Ne Demek?

Prefabrik ambarlar için proje kapsamında sevkiyat alanları ayrılır. Ambar kısmı için bazı alanlar mevcuttur. Bu alanlar:

 • Lojistik,
 • İletişim,
 • Depolama,
 • Bekletme.

Ambar sevkiyat işlemlerinin devam ettirilmesinde prefabrik alan oldukça etkilidir. Bu bölge içerisine malzemelerin özel araçlarla, depo alanından taşınması ve araçlara yüklenmesi gerekir. Ambar projelerini gerçekleştirirken içerisinde her zaman dayanıklı ve ürünlere uyacak depolama alanlarına öncelik verilir.

Prefabrik Ambar Kullanımı Avantajları

Prefabrik ambarların içerisinde korunan ve sevkiyat öncesinde ya da sonrasında taşınma işleminin uygulanacağı mallar vardır. Bu malların korunması için prefabrik ambar kullanımın avantajları:

 • İklim koşullarına uygun dayanıklı alan imkanı,
 • Elektronik gıda, tekstil, mobilya ya da beyaz eşya gibi farklı mallar için güvenilir ortam,
 • Yüklerin zarar görmemesi için korunaklı alan,
 • Kullanım alanının genişliği sayesinde maksimum seviyede ürün depolanması,
 • Tüm maliyetlerin tek bir sözleşme kapsamında uygun bütçe ile giderilmesi,
 • Prefabrik yapı kullanımı sayesinde malzemelerin sağlığına uzun süre zarar gelmemesi.

Prefabrik Ambarın Üretim Süreci Nasıl?

Öncelikle ambarın kurulumu kişinin ihtiyacına göre belirlenir. Alan içerisinde uygulanması gereken yük aktarımı, boşaltımı ve ambar muhafaza işlemlerinin yapılması için uygun bir proje oluşturulmaya başlanır. Malzemelerin seçiminde her zaman kaliteye, dayanıklılığa dikkat edilir. Diğer bir yandan da hava şartlarında uyumlu olunmasına önem verilir. Amaç her zaman proje kapsamında bulunan malların sevkiyat sürecine kadar güvenle korunmasını sağlamaktır.

Örneğin, elektronik cihazlar nem ve rutubet karşısında bozulur. Bu nedenle sevkiyat için bekleyen malların korunması için ambar alanı köpüklü kutular ile muhafaza edilir.

Ambar alanında özel yerlerin belirlenmesi de ayrıca önemlidir. Lojistik kapsamında firmaların ihtiyaçları arasında dikkat edilen şartların önceliği her zaman malların uygun muhafaza edilmesidir.

Prefabrik Ambar Taşımacılığı Neden Önemli?

Ambar kullanımı depolama için oldukça büyük bir önem taşır. Bazı kargo firmalarının büyük boyutları kabul etmez. Bazı durumlarda da tek cins olan ürünlerin sevkiyatının yapılması, ekonomik açıdan her zaman daha mantıklı gelir. Prefabrik ambar taşımacılığının önemini ise 4 madde altında inceleyebiliriz:

 1. Genel süreç kapsamında ambar taşımacılığında yükleme yapılıp istenilen alana gidildikten sonra yeniden yük alınıp tekrar geri ambara dönülmesi maliyet açısından daha ekonomiktir.
 2. Prefabrik olarak yerleştirilen ambarların en önemli amacı taşımacılık alanına hizmet etmektir. Bu nedenle hızlı kurulum ve işleyiş düzenini tam olarak konumlandırabilmek büyük önem taşır.
 3. Ambar alanlarının kurulumu ulaştırmayı da destekler. Aynı zamanda kargolar için iş yükünü azalttığından büyük fayda sağlar ve yüklerin zarar görmesini engeller.
 4. Ambar içerisinde yük araçlarının giriş ve çıkışları, taşıma araçlarında kullanımı daha çok kolaylaştırır ve bir bütün olarak düzen sağlar.

Depolama ve Yükleme İşlemleri

Ambarların en önemli amacı iyi koşullar altında depolama işlemlerinin gerçekleştirilmesidir. Depolama sürecinde birbirinden farklı eşya ya da ürünler bulunur. Taşınan ya da taşınacak olan ürünlerin; gıda, tekstil, beyaz eşya gibi farklı niteliklerde olması muhafaza koşullarının da olduğu durumları öne sürer. Dayanıksız malların olduğu durumlarda ise şartlara göre farklı kategorize edilen projeler belirlenir. Yükseklik, bölüm ve kullanım alanları ihtiyaca göre ayarlanır.

Bazı ambarlar ise farklı ürün grupları için kurulur. Ambar projelerinin ihtiyaca göre belirlenmesi ve duruma uygun tasarlanması sonucunda taşımacılık alanında da destek olunuyor.

Yükleme işleminde ise bazı sorunlar ele alınır. Bunlar yeterli geniş alana sahip olmamak ve uygun yükleme noktalarının doğru olarak belirlenmemesinden kaynaklanır. Bu sorunlar için öncelik her zaman:

 • Yükleme yapılacak alanın ferah olması,
 • Taşıma, yükleme, boşaltma ve sevkiyat alanlarının belirlenmesi,
 • Birkaç kontrol noktalarının oluşturulmasıdır.

Prefabrik ambar üretimlerinde kullanılan betonarme yapılar, ambar alanını en uygun ve konforlu yapıya dönüştürür. Projenin onaylanmasının ardından hayata dönüştürme aşamalarına başlanır. En temelden başlanılan projede kullanılan bütün malzemeler sağlam ve uzun ömürlüdür.

Ambar yükleme işleminde her malzemenin özenle taşınması, saklandığı bölümlerden forkliftlere yüklenmesi gibi aşamaların uygulanması gerekir. Bu hususlar dikkate alındığında, proje belirleme aşamasında kullanım alanının en iyi şekilde uyarlanması gerekir.

Prefabrik Ambar Fiyatları

Prefabrik ambar fiyatlarında uyguladığımız politika, en uygun ve kaliteli prefabrik ambar mt2 fiyat anlaşmalarıdır. Dayanıklı malzemelerden oluşan ve en uygun fiyatla oluşturulan ambar projeleri, her geçen gün daha fazla gelişim imkanıyla karşı karşıya kalmaktadır.

Prefabrik ambar projesi kapsamında belirlenen tüm ihtiyaçlar eklenirken lojistik alanında duyulan ihtiyaçlar da her zaman düşünülerek tasarlanmaktadır. Bu durumlar ön planda tutularak tasarlanan projeler ile alan içerisinde daha fazla başarı elde edebilirsiniz:

 • Hızlı sevkiyat,
 • Güvenli depolama,
 • Konforlu taşıma,
 • Ulaştırma,
 • Uygun prefabrik ambar fiyatları.

Leave A Comment

Projenizi inceleyerek hizmetlerimiz hakkında kapsamlı bilgi sunmak için sizi arayalım.

Ücretsiz Analiz Talep Et