1990'dan bugüne büyüyen tecrübemizle!
Parsel Baca Elemanları Nelerdir?

Parsel Baca Elemanları Nelerdir?

Parsel baca elemanları, binalardaki atık su şebekelerini ana şebekeyle bağlayan bir sistem olarak bilinir. Bunun dışında akış doğrultusu sayesinde su seviyesinin değiştirilmesi gibi konularda da etkili olan bu elemanlar, su sızdırmayan düşey yapı olarak da ifade edilebilir. Genel olarak bakıldığında altyapı elemanları arasında önemli bir yere sahip olan parsel baca elemanları, atık su hatlarını kontrol eden sistemdir.

Beltaş Yapı olarak firmamız tarafından sunulan parsel baca elemanları, yaşam alanlarının konforunu ve kalitesini artırmak amacıyla en kaliteli malzemelerden kusursuz bir işçilikle üretilir. Genellikle yapıların ihtiyaçları ve özelliklerini göz önünde bulundurarak hizmet veren firmamız, altyapı elemanlarını da en yeni ve güncel teknolojiyle imal ederek güvenli bir kullanım imkânı sağlayabilir. 

Parsel Baca Elemanları Nelerdir?

Parsel baca elemanları, binaların atık su sistemini kontrol altında tutmaya yarayan en önemli altyapı elemanlarından biridir. Su sızdırmayan düşey bir yapı olarak tanımlanan bu elemanlar, su seviyesinin değiştirilmesi ya da atık su borularının ana şebekeyle birleştirilmesini sağlayan bir sistemdir.

Parsel bacası, rögar adıyla da bilinen bir çeşit müdahale bölgesi olarak ifade edilir. Şantiye alanlarında ya da atık su bağlantılarının bulunduğu yerlerin çıkışlına yerleştirilen parsel baca elemanları, gerekli olması durumunda anında atık suya müdahale edebilme imkânı sunar. Dolayısıyla hem işlevsel hem de önemli bir ihtiyaç olarak değerlendirilir.

Bu doğrultuda firmamız tarafından birinci sınıf dayanıklı malzemelerle mimari tasarıma uygun bir şekilde üretilen parsel baca elemanları ayrıca konforlu bir kullanım imkânı sağlayacak şekilde tasarlanır. Genel olarak bu parsel baca elemanlarından bahsetmemiz gerekirse; bu elemanlar taban ve gövde olmak üzere iki farklı başlık altında incelenebilir.

Parsel Baca Tabanı

Parsel baca tabanı farklı malzemelerden üretilen bir elemandır. Çoğunlukla kare ya da dikdörtgen şeklinde üretilen bu eleman, adından da anlaşılacağı üzere taban olarak kullanılır. Ayrıca;

  • İçinde boruların sorunsuz ve sağlıkla geçebilmesi için iki farklı delik bulunması,
  • Bazılarında delik sayısının fazla olması,
  • Çeşitlerinin bulunuyor olması,
  • İhtiyaca göre üretilebiliyor olması,
  • Monte edilmesinin ardından üst kısmının kapatılıyor olması parsel baca tabanı elamanlarının diğer özellikleri olarak örneklendirilebilir.

Parsel Baca Gövdesi

Parsel baca gövdesi de baca elemanlarının bir diğeri olarak bilinir. İç, boş olan bir düzey bileşen olarak tanımlanan parsel baca gövdesi, profil bölgesinin haricindeki alanlarda kullanılır. Genel olarak bu elemanın özelliklerinden bahsetmek gerekirse;

  • Kendisine bağlanan boru sebebiyle önemli bir görev üstleniyor olması,
  • Çeşitlerinin bulunması,
  • Daire, çerçeveli ve kare şekilleriyle dikkat çekmesi,
  • Boyutlarıyla da farklılık göstermesi parsel baca gövdesinin özellikleri arasında yer alır.

Parsel Baca Elemanları için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Binaların daha sağlıklı ve konforlu hale getirilmesini sağlayan parsel baca elemanları, yaşam alanlarında son derece önemli bir ihtiyaçtır. Dolayısıyla bu elemanlara yönelik hizmetleri işinin ehli olan firmalardan almak da oldukça önemlidir.

Beltaş Yapı olarak firmamız uzun zamandır bu anlamda hizmet veren bir firmadır. Üstelik sektörde edindiği tecrübesiyle de müşteri memnuniyeti sağlayabilir. Bu doğrultuda parsel baca elamanları açısından oluşabilecek her türlü ihtiyaçlarınızı en uygun ve en kaliteli şekilde karşılayabilmek adına firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Leave A Comment

Projenizi inceleyerek hizmetlerimiz hakkında kapsamlı bilgi sunmak için sizi arayalım.

Ücretsiz Analiz Talep Et