1990'dan bugüne büyüyen tecrübemizle!
Parke Taşı Çeşitleri Nelerdir?

Parke Taşı Çeşitleri Nelerdir?

Parke taşları, açık alanların zemininde döşeme amacıyla kullanılan, uniform ve düzgün yapıdaki çevre düzenleme elemanıdır. Beltaş Yapı Elemanları olarak firmamız bünyesinde pek çok farklı parke taşı çeşitlerine rastlayabilmek mümkün olurken, kilit taşı, s parke taşı ya da prizma taşı bunlardan yalnızca bazılarıdır.

Parke taşları döşeme amacına sahip olduğundan genellikle park, bahçe, yol, kaldırım gibi açık alanlarda kullanılmaktadır. Bu taşlar sayesinde zeminin görünümüne dekoratif bir hava kazandırmak ve dayanıklılığını artırmak mümkündür.

Parke Taşı Çeşitleri Nelerdir?

Sokaklarda, parklarda, bahçelerde sıklıkla rastladığımız parke taşı çeşitleri oldukça fazla olmasıyla bilinmektedir. Beltaş Yapı Elemanları bünyesindeki parke taşı çeşitlerinden bazılarını şu şekilde örneklendirebiliriz:

Kilit Taşı

Beton yapılı olan kilit taşı, kolay kurulum sağlayan parke taşlarından biridir. Bu taşlar, dayanıklılığıyla bilinirken, ayrıca döşeme işlemi esnasında kendine özgü bir kilit sistemiyle kurulur.

S Parke Taşı

S parke taşı, taşların birbirine s şeklinde kitlenmesiyle elde edilen bir döşeme türüdür. Betondan üretilen bu taşlar, hızlı ve kolay kurulmasıyla bilinmektedir.

Çim Taşı

Parke taşı çeşitleri arasında yer alan çim taşı, çim bitkilerinin yetiştirildiği bir döşeme türüdür. Betondan elde edilen bu taşların üzerine toprak serpilir ya da üzerine çim bitkisi yetiştirilir. Bu sayede açık alanlardaki yeşillikleri artırabilmek mümkündür.  

Sekizgen Parke Taşı

Sekizgen parke taşı, adından da anlaşılacağı üzere sekizgen şeklinde olan ve kendine has bir kilitleme yöntemiyle kurulan parke taşıdır. Bu türden taşlar genellikle meydanlarda, parklarda, yollarda ve bahçelerde tercih edilir. Sekizgen taşların farklı renkleri de mevcut olduğundan bu gibi alanlarda dekoratif bir görünüm elde edebilmek mümkündür.

Prizma Taşı

Dikdörtgen parke taşı olarak da ifade edilen prizma taşı, dikdörtgen görünümde olan ve çoğunlukla beton, granit, mermer gibi malzemelerden üretilen çevre düzenleme elemanlarındandır. Bu taşların en önemli avantajları uzun ömürlü olması ve yüksek dayanıklılığa sahip olmasıdır. Ayrıca pek çok farklı renk ve desenlere sahip olması da bir avantaj olarak nitelendirilebilmektedir.

Karo Taş

Çoğu zaman beton karışımından imal edilen karo taş, pek çok farklı şekil ve boyutlara sahip olmasıyla bilinmektedir. Yürüyüş yollarında, parklarda, bahçelerde ve peyzaj düzenlemelerinde kullanılan bu taşlar, dekoratif olarak güzel bir görünüm sağlamaktadır.

Beton Küp Taş

Beton küp taş, betondan üretilen küp şeklindeki zemin kaplama taşlarıdır. Birbirine yapıştırılarak ya da beton dökülerek monte edilen bu taşlar, düşük maliyetli ve dayanıklı olmasıyla tercih edilir.

Parke Taşı Çeşitleri Beltaş Yapı Elemanları’nda!

Beltaş Yapı Elemanları olarak müşterilerimiz için ihtiyaçları doğrultusunda pek çok farklı çevre düzenleme elemanlarının üretimine devam ediyoruz. Parklar, bahçeler, kültürel alanları, sokaklar, kaldırımlar ya da bunun gibi çeşitli alanlarda uzun ömürlü ve kolay bir kullanım sunan parke taşlarını Beltaş Yapı Elemanları’ndan temin edebilirsiniz.

Bu doğrultuda yapmanız gereken tek şey firmamızla iletişime geçmektir. Böylelikle ihtiyaç duyduğunuz döşeme araçları hakkında detaylı bilgiye erişebilir, fiyat teklifi alabilirsiniz.

Leave A Comment

Projenizi inceleyerek hizmetlerimiz hakkında kapsamlı bilgi sunmak için sizi arayalım.

Ücretsiz Analiz Talep Et