1990'dan bugüne büyüyen tecrübemizle!
Dekoratif Parke Taşı Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Dekoratif Parke Taşı Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Yaşam alanlarının göz zevkini beslemesi amacı ile dekoratif ve işlevsel ürünlerden faydalanılır. Dekoratif parke taşı da bu ürünler arasında yer alır. Beltaş Yapı Elemanları ile söz konusu malzemeleri temin etmek mümkündür.

Dekoratif Parke Taşı Nedir?

Çevre düzenleme elemanları arasında önemli bir yere sahip olan dekoratif parke taşlarıyla pek çok yerde karşılaşabilirsiniz. Kaldırımlarda, çeşitli yapı bahçelerinde ve trafiğe kapalı alanlarda kullanılan bu taşlar, zemine şık bir görünüm kazandırmak üzere kullanılır. Zemini kaplayan bu taşlar sayesinde söz konusu alanın kullanımı daha kolay hale gelirken modern ve estetik bir duruş yakalanmış olur.

Neden Dekoratif Parke Taşı Tercih Edilmelidir?

Dekoratif olarak tasarlanan parke taşı, kentlerde göz zevkine hitap eden alanların oluşturulması amacı ile kullanılır. Çevre düzenleme elemanları içinde ön plana çıkan bu ürünler, yayaların kullandığı alanlara döşenir. Üstelik söz konusu ürünler uzun seneler boyu farklı iklim şartlarına dayanabilecek şekilde üretilirler. Bu sayede uzun kullanım ömrü barındırırlar. Gerek üretimi gerekse uygulaması kolay olan bu ürünler her kullanıma özel olarak imal edilebilir.

Dekoratif Parke Taşı Özellikleri Nelerdir?

Dekoratif parke taşlarının özellikleri arasında şu maddeler yer alır:

  • Kolay uygulanabilmesi,
  • Ekonomik olması,
  • Soğuğa karşı direnç göstermesi,
  • Dayanıklı ve estetik olması,
  • Birbirinden farklı desen, renk ve dokularda imal edilebilmesi,
  • Altyapı çalışmalarında ekonomik anlamda kayıp yaşanmasının önüne geçmesi,
  • Yerli malzemelerden imal ediliyor olması,
  • Su birikintilerini önlemesi,
  • Yerinden söküldüğü zaman yeniden kullanılabilmesi,
  • Çevreyle uyum sağlayabilmesi.

Söz konusu pek çok unsur, dekoratif parke taşlarının özellikleri kapsamında avantajlar sunar.

Dekoratif Parke Taşını Beltaş Yapı Elemanları’ndan Temin Edebilirsiniz!

Dekoratif olarak gerçekleştirilen parke taşı üretimi, çevrenin düzenlenmesi ve iyileştirilmesi hususunda önemli bir konu olarak öne çıkar. Dekoratif parke taşı üretimi alanında tecrübeye ve birikime sahip olan Beltaş Yapı Elemanları kaliteyi ayağınıza getirir. Birbirinden şık ve kullanışlı taşlar için Beltaş Yapı’dan bilgi alabilirsiniz.

Beltaş Yapı Elemanları’na başvurarak ihtiyaç duyduğunuz özelliklere sahip olan dekoratif parke taşlarının modelini sipariş edebilirsiniz. Dayanıklı ve estetik ürünlere kavuşmak Beltaş Yapı Elemanları ile çok daha kolay hale gelir.

Leave A Comment

Projenizi inceleyerek hizmetlerimiz hakkında kapsamlı bilgi sunmak için sizi arayalım.

Ücretsiz Analiz Talep Et