1990'dan bugüne büyüyen tecrübemizle!
Bordür Taşları Nedir? Ne İşe Yarar?

Bordür Taşları Nedir? Ne İşe Yarar?

Yapı elemanlarından biri olan bordür taşları gündelik hayatta pek çok kez karşılaştığınız ürünlerdir. Bu ürünleri Beltaş Yapı Elemanları ile temin edebilir, söz konusu taşa olan gereksiniminizi kolay bir biçimde giderebilirsiniz.

Bordür Taşı Nedir? Ne İşe Yarar?

Bordür taşları yapı elemanları içinde önemli bir yere sahip olan parçalardır. Refüj, kaldırım gibi alanların yollardan ayrılmasını sağlayan bordür taşları yağmur suyunun yol aracılığı ile yağmur suyu kanalına iletilmesini de sağlar. Çoğunlukla beton malzeme ile imal edilen bu taş çeşidi bireylerin emniyetini sağlamak amacı ile araç yollarını yaya yollarından ayırmayı amaçlar.

Bahçelerde ve parklarda kullanıma uygun olan bordür taşları biçimlendirilmiş yüzeye ve desenli ya da renkli yapıya sahiptir. Bordür yapı taşlarının havuzun çevresinde ya da içinde de işlev gördüğü söylenebilir. Dirençli, uzun ömürlü ve sağlam bir yapıda bulunan bu elemanların birbirinden farklı ebatlarla modellere sahip olduğu bilinir.

Bordür Taşı Nerelerde Kullanılır?

Bordür taşı işlevsel bir yapı elemanı olarak ön plana çıkar. Haliyle pek çok farklı kullanım alanına sahip olması da doğaldır. Bordür taşı kullanım alanları şu şekilde sıralanabilir:

  • Kaldırım kenarları,
  • Havuz içi ve havuz kenarları,
  • Yollarda yer almakta olan su kanallarının çevresi,
  • Yol kenarları,
  • Bahçe ve parkların etrafı,
  • Yürüyüş yollarının çevresi,
  • Sahil yollarının etrafı.

Tüm bu alanlar bordür taşı kullanım alanları dahilinde bulunan yerlerdir. Kullanım alanlarına göre bordür taşı modelleri farklılık gösterebilir.

Bordür İhtiyaçlarınızda Adresiniz Beltaş Yapı Elemanları!

Bordür taşları dış mekânlarda sık sık karşılaşılan elemanlardır. İhtiyaç duyduğunuz bordür taşı modelleri için Beltaş Yapı Elemanları’na başvurabilirsiniz. Önemli bir gereksinim olması ve belirli alanların kesin bir biçimde ayrılmasını sağlaması bu elemanların gerekli alanlara döşenmesi gerektiğine işaret eder. Beltaş Yapı Elemanları sizlere ihtiyaç duyduğunuz ebatlarda, renklerde, desenlerde ve biçimlerde bordür taşı sağlamayı hedefler.

Kaliteli, güçlü ve uzun kullanım ömrüne sahip olan bordür taşı teminatını Beltaş Yapı Elemanları ile gerçekleştirebilirsiniz. Bu elemanları kolay bir biçimde elde edebilmek için Beltaş ile iletişime geçebilir ve bordür taşı ihtiyacınızı zahmetsizce giderebilirsiniz.

Leave A Comment

Projenizi inceleyerek hizmetlerimiz hakkında kapsamlı bilgi sunmak için sizi arayalım.

Ücretsiz Analiz Talep Et