1990'dan bugüne büyüyen tecrübemizle!
Parsel Bacası Nedir? Neden Gereklidir?

Parsel Bacasının Önemi Nedir?

Parsel bacası, kanalizasyon sistemindeki yapıların parselinde ve belediye şebekesinin öncesinde yer alan bir logar olarak ifade edilir. Genellikle bina sınırları içerisinde bulunan bu alt yapı elemanı, kanalizasyonun bağlanmasını ve kontrolünü sağlamaya yarar.

Beltaş Yapı Elemanları olarak firmamız tarafından üretimi gerçekleştirilen parsel bacası ve elemanları, ofis, bina ya da herhangi bir yapının inşaatında kalite ve konforu en üst seviyeye çıkarmak amacıyla tasarlanır. Yapıların ihtiyaç ve özelliklerini göz önünde bulundurarak hizmet veren firmamız, alt yapı elemanları konusunda en son teknolojiyle üretim gerçekleştirerek güvenle kullanımını sağlar.

Parsel Bacası Nedir? İşe Yarar?

Parsel bacası, yapılara ait kanalizasyon borularının bir araya getirilip toplandığı ana logar kuyusu olarak tanımlanır. Yapıların çevresinde, otopark girişinde ya da bahçe duvarına yakın bir konumda yer alan parsel bacaları, kanalizasyon sistemlerinin birbirine bağlanmasını ve kontrol edilmesini sağlayan bir alt yapı elemanıdır.

Parsel Bacasının Önemi Nedir?

Kanalizasyon tıkanıklığı açısından parsel bacasının önemi büyüktür. Ana logar olarak da ifade edilen bu baca, kanalizasyonda meydana gelen arızanın hızlıca çözüme kavuşturulmasına yardımcı olur. Parsel bacaları kanalizasyon sistemini kontrol altında tutabilmek konusunda olmazsa olmazlardandır. Ana logarı olmayan yapılar için parsel vizesi verilmemektedir.

Kanalizasyon tıkanıklığı gibi durumlarda soruna ilk müdahale parsel bacalarından yapılır. Aynı şekilde kanalizasyon temizliğinin başlangıç noktası da yine bu bacalardır. Bunun nedeniyse binadan gelen atıkların bu alanda toplanmasıdır. Belediye kanalizasyonunun tıkanması gibi sorunlarda bina dışında yapılan ilk müdahale ise kanalizasyonda parsel logarına tazyikli su vermektir.

Diğer yandan borularda bir sorun söz konusu olduğunda parsel bacaları sayesinde hasar tespiti yapabilmek mümkündür. Hızlı ve kolay bir şekilde kontrol olanağı sağlayan bu bacaların kapağında deliklere yer verilmesi, zaman içerisinde kanalizasyon biriken tehlikeli gazın tahliyesi açısından önemlidir.

Parsel Bacası Elemanları için Adresiniz Beltaş Yapı Elemanları!

Firmamız bünyesinde aradığınız tüm parsel baca elemanlarını bulabilmeniz mümkündür. Firmamız tarafından yapıların daha sağlıklı ve konforlu bir şekilde tasarlanması amacıyla üretilen parsel baca elemanları, inşaat ve şantiyelerde önemli bir yere sahiptir. Geri dönüşümü son derece zor ve oldukça maliyetli olan sorunların önüne geçebilmek adına kaliteli ve doğru elemanların tercih edilmesi gerekir. Ayrıca güvenilir bir firmadan temin edilmesi de önemli bir detaydır.

Beltaş Yapı Elemanları olarak firmamız tarafından üretimi gerçekleştirilen parsel baca elemanları, yapı ihtiyaçlarına uygun olacak şekilde tasarlanmakta ve üretilmektedir. Siz de projelerinizde ihtiyaç duyduğunuz yapı elemanları için firmamızla iletişime geçebilir, kaliteli bir hizmet alabilirsiniz.

Leave A Comment

Projenizi inceleyerek hizmetlerimiz hakkında kapsamlı bilgi sunmak için sizi arayalım.

Ücretsiz Analiz Talep Et