1990'dan bugüne büyüyen tecrübemizle!
Parke Taşı Kullanım Alanları Nelerdir?

Parke Taşı Kullanım Alanları Nelerdir?

Parke taşı, açık alanların zemininde kullanılan, düzgün ve uniform yapıya sahip döşeme taşları olarak ifade edilir. Günümüzde parke taşı kullanım alanları çeşitlilik gösterebilmektedir. Yol, kaldırım ve dış mekanlar bu türden taşların kullanıldığı alanlar arasında yer almaktadır.

Beltaş Yapı Elemanları olarak firmamız tarafından üretimi parke taşı çeşitleri, bugün pek çok farklı alanda kullanılmaktadır. Üstelik kullanım amacına bağlı olarak firmamız bünyesinde çeşitli parke taşlarına rastlayabilmek mümkün olurken, Beltaş Yapı Elemanları bu anlamda sektörün öncü isimlerinden biridir.

Parke Taşı Kullanım Alanları Nelerdir?

Parke taşı kullanım alanları çeşitlilik gösterir. En önemli kullanım alanlarından bahsetmemiz gerekirse;

  • Yol ve Kaldırımlar: Yol ve kaldırımlarda döşeme amacıyla kullanılır. Parke taşları, bu gibi alanların daha aşınma ve hasar karşısında daha dayanıklı olmasını sağlar.
  • Kültürel ve Turistik Alanlar: Kültürel ve turistik alanlar parke taşı kullanım alanlarından bir diğeridir. Özellikle de müzeler, tiyatrolar, bazilikalar, bu taşların kullanıldığı alanlardan bazılarıdır.
  • Dış Mekanlar: Oyun parkları, bahçeler, yürüyüş yolları, havuz yanı ya da teras gibi dış mekanlarda kullanılabilir.
  • Ticaret ve Endüstriyel Alanlar: Fabrikalar, ticaret merkezleri, depolar ve bunun gibi çeşitli ticari ya da endüstriyel alanlarda da parke taşlarına rastlayabilmek mümkündür.

Parke Taşı Özellikleri Nelerdir?

Çevre düzenleme elemanları arasında yer alan parke taşları, çeşidine göre farklı özelliklere sahip olmasıyla bilinmektedir. Fakat genel olarak bu taşların özelliklerinden bahsetmemiz gerekirse;

  • Yüksek miktardaki trafiğe karşı dayanıklı ve uzun ömürlü olması,
  • Farklı desen, renk ve şekillerde üretilebildiğinden iç ya da dış mekanlarda dekoratif bir görünüm sağlaması,
  • Kolay temizlenebiliyor olması,
  • Çoğu zaman profesyonel bir uygulamaya gerek olmadan kolaylıkla döşenebiliyor olması parke taşı özellikleri arasında yer almaktadır.

Beltaş Yapı Elemanları olarak firmamız bünyesinde üretilen bu türden taşlar, sahip olduğu özellikleriyle dikkat çekmekte ve kullanıldığı alanlarda sağladığı avantajlarıyla bilinmektedir.

Parke Taşı Fiyatları Ne Kadar?

Parke taşlarıyla alakalı merak edilen pek çok farklı konudan bir diğeri de fiyatlarıdır. Parke taşı fiyatları genellikle taşın türüne, şekline, kullanım alanına ve miktarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu nedenle parke taşı fiyatları hakkında net bir rakamdan bahsedebilmek mümkün olmazken, ortalama fiyat hakkında bilgi sahibi olmanız için firmamızla iletişime geçmenizi önerebiliriz.

En Kaliteli Parke Taşları için Adresiniz Beltaş Yapı Elemanları!

Çevre düzenleme elemanları konusunda uzun yıllardır sunmuş olduğu hizmetler ve elde ettiği müşteri memnuniyetiyle tanınan firmamız Beltaş Yapı Elemanları, sektörün öncü isimlerinden biridir. Kurulduğu günden bu yana hayata geçirdiği projeler, üretimini gerçekleştirdiği çevre düzenleme elemanları ve montaj çalışmalarıyla sıkça tercih edilmektedir.

Siz de parke taşları konusunda yardıma ihtiyaç duyarsanız gönül rahatlığıyla firmamızı arayabilir, ihtiyaç duyduğunuz hizmet için detaylı bilgi alabilirsiniz.

Leave A Comment

Projenizi inceleyerek hizmetlerimiz hakkında kapsamlı bilgi sunmak için sizi arayalım.

Ücretsiz Analiz Talep Et