1990'dan bugüne büyüyen tecrübemizle!
Bordür Taşı Kullanım Alanları Nelerdir?

Bordür Taşı Kullanım Alanları Nelerdir?

Bordür taşı kullanım alanları kimi bireyler için merak konusudur. Bordür taşının nerelerde hangi amaçla kullanıldığına dair bilgi almak için yazımızın devamına göz atabilirsiniz. Ayrıca eğer bordür taşı gereksiniminiz bulunuyorsa Beltaş Yapı Elemanları’na başvurabilirsiniz.

Bordür Taşı Ne İşe Yarar?

Çevre düzenleme elemanları arasında pek çok isim yer alır. Bordür taşı da bu isimlerden biridir. Yayaların emniyeti için kullanımına ihtiyaç duyulan bordür taşı farklı alanlara döşenen ürünlerdir. Kaldırımların ve refüjlerin yollardan ayrılmasını sağlayan bu taşlar adeta bariyer rolü üstlenen elemanlardır. Bireylerin emniyetini sağlamak amacı ile döşenen bu ürünler çevre düzenlemesine önemli bir katkıda bulunur.

Yolların, parkların ve bahçelerin düzenlenmesi hususunda kullanımına başvurulan bordür taşı havuzların dışında ve içinde de yer alır. Bordür taşları hem doğal hem de yapay taşlardan elde edilerek gündelik yaşamın kolaylaştırılması adına kullanılır. Belirli alanların birbirinden ayrılması söz konusu taşlar sayesinde mümkün hale gelir. Bordür taşı özellikleri de bu noktada birbirinden ayrılabilir.

Bordür Taşı Kullanım Alanları Nelerdir?

Bordür taşı kullanım alanları içinde birden fazla mekânın bulunduğu söylenebilir. Dış ortamlarda fayda sağlayan bordür taşı kullanım alanlarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Kara yolları,
  • Duvar kenarları,
  • Kaldırım kenarları,
  • Ağaçların etrafı,
  • Patika ve yol ayrımları,
  • Okul bahçesi,
  • Siteler, bahçeler ve parklar,
  • Sahil şeridi,
  • Yol ayrımları,
  • Yağmur sularının rögara iletmeyi sağlama alanı.

Söz konusu mekânların tümü bordür taşı kullanım alanları arasındadır. Alana uygun olarak bu taşların ebatlarında, biçimlerinde, desenlerinde ve renklerinde birtakım farklılıkların olabileceği söylenebilir.

Bordür Taşı Fiyatları Ne Kadar?

Bordür taşı kullanım alanları kadar fiyat değerleri de merak edilen bir konudur. Bordür taşları için belirli bir değerden bahsetmek mümkün değildir. Çünkü bu elemanların fiyatlarına bazı unsurların etki ettiği görülür. Bordür taşı fiyatlarını etkileyen unsurlardan biri, miktarıdır. Yani kaç parça taşa ihtiyaç duyulduğu baz alınarak fiyat değeri belirlenebilir. Ancak bu unsur tek başına yeterli değildir. Bordür taşı fiyatları için diğer unsurlar da belirleyici rol üstlenir.

Elemanın ebadı, malzemesi, biçimi, rengi ve deseni de değerine etki eden faktörler arasında yer alır. Günümüzde pek çok bordür çeşidi mevcuttur. Bahçe bordür taşı, yol bordür taşı, refüj bordür taşı gibi pek çok farklı alana hitap eden taşlar haliyle fiyatların değişmesinde önemli bir rol oynar.

Bordür Taşı İhtiyacınızı Beltaş Yapı Elemanları’ndan Temin Edebilirsiniz?

Dekoratif, geçmeli, limonluk, oval ağaç, kumlamalı yol, refüj, bahçe bordür taşı gibi onlarca taş seçeneğini Beltaş Yapı Elemanları aracılığıyla temin edebilirsiniz. Yılların tecrübesiyle en iyi hizmeti sunmayı hedefleyen Beltaş, bireylerin bordür taşı özelliklerinden faydalanabilmesini sağlar. İlgili yerlere Beltaş Yapı Elemanları’ndan temin edilen bordür taşlarının döşenmesi, gereken çevre düzenlemesinin yapılmasına olanak tanır.

Leave A Comment

Projenizi inceleyerek hizmetlerimiz hakkında kapsamlı bilgi sunmak için sizi arayalım.

Ücretsiz Analiz Talep Et