1990'dan bugüne büyüyen tecrübemizle!
Betonarme Altyapı Elemanları Nelerdir?

Betonarme Altyapı Elemanları Nelerdir?

İnşaat sektöründe pek çok malzeme kullanılır. Bu malzemeler projenin sağlıklı bir şekilde uygulanabilmesi açısından önem taşır. Betonarme altyapı elemanları hem biçim hem de işlev açısından birbirinden farklıdır.

Beton Altyapı Elemanları Nelerdir?

Beton altyapı elemanları, genel olarak pürüzsüz yapıya sahip ürünlerden oluşur. Özellikle iç kısımlarının pürüz barındırmıyor oluşu, bu elemanların kullanışlılığını artırır. Mümkün olduğunca dayanıklı üretilen beton altyapı elemanları:

  • Betonarme ve beton borular,
  • Parsel bacası ve gövde elemanları,
  • Sevkiyat ve saha çalışmaları,
  • Muayene bacası tavan elemanları,
  • Kanalizasyon beton ek parçaları,
  • Yağmur suyu ızgara elemanları olarak gruplara ayrılır.

Ömür boyu kullanım için imal edilen betonarme altyapı elemanları istenmeyen durumların baş göstermemesi için dayanım gücü yüksek olacak şekilde üretilir.

Altyapı Elemanları Ne İşe Yarar?

Altyapı elemanları arasında yer alan betonarme borular su, çimento ve kumdan oluşan hamurun demir iskeleti kaplamasıyla imal edilen ürünlerdir. Hem kanalizasyon hem de yeraltı suları için kullanılan bu elemanlar, barındırdığı iskelet sayesinde oldukça dayanıklı yapılardır.

Parsel bacası, betonarme altyapı elemanları arasında önemli bir yere sahiptir. Binalardan çıkan atık suyun toplandığı kanalizasyonun başlangıç kısmını oluşturan bu elemanlar, şantiye bölgesinde atık su bağlantılarının yer aldığı alanların çıkışlarına da yerleştirilir.

Muayene bacaları hem kanalizasyon hatlarını hem de yağmur suyu hatlarını muayene amacı ile kullanılan altyapı elemanlarıdır. Gerekli hallerde müdahale edebilmeyi sağlayan söz konusu elemanlar havalandırmayı da sağlayan yapılardır. Bu yapılar halk arasında rögar ismiyle yaygınlık kazanmıştır.

Altyapı elemanları arasında yer alan yağmur suyu ızgara elemanı, yağmur suyunun tahliyesi için kullanılan ürünlerdir. Izgaranın üst kısmı farklı şekillerde tasarlansa da mutlaka boşluklar barındırır. Korozyona ve kireçlenmeye karşı mukavemet gösteren bu parçalar paslanmaz malzemelerden imal edilir.

En İyi Betonarme Altyapı Elemanları Beltaş Yapı Elemanları’nda!

Altyapı çalışmaları için gereken kaliteli ve dayanıklı ürünlerin tümü Beltaş Yapı Elemanları’nda ilgililerini beklemektedir. Yılların tecrübesi ve birikimiyle yapı elemanları konusunda üstün bir performans sergileyen Beltaş Yapı Elemanları ile ihtiyaç duyduğunuz bütün betonarme altyapı elemanlarını temin edebilirsiniz.

Leave A Comment

Projenizi inceleyerek hizmetlerimiz hakkında kapsamlı bilgi sunmak için sizi arayalım.

Ücretsiz Analiz Talep Et