1990'dan bugüne büyüyen tecrübemizle!
Beton Menholü Montajı Nasıl Yapılır?

Beton Menholü Montajı Nasıl Yapılır?

Beton menholü, yer altına döşenen yüksel gerilim kablolarının keşişim yerleri için ihtiyaç duyulan ve kabloların düzenli olarak dağılmasını sağlayan bir ürün olarak ifade edilir. Beton menholü montajı uzmanlık gerektiren bir durum olurken, Beltaş Yapı Elemanları olarak firmamız tarafından sunulan hizmetlerden biridir.

Beltaş Yapı Elemanları, uzun yıllardır yapı elemanları konusunda hizmet veren sektörün öncü isimlerinden biridir. Beton menhollerinin üretimi konusunda faaliyet gösteren firmamız aynı zamanda montajı konusunda da hizmet vermektedir.

Beton Menholü Montajı

Beton menholü montajı, alanında uzman olan profesyonel bir ekip ya da şirket tarafından gerçekleştirilmesi gereken bir çalışmadır. Montaj işlemi, menhol taşlarının kullanım alanına ya da çeşidine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Beton menholü montajı esnasında çevreye zarar vermeden uygun şekilde kazı çalışması yapılması önemlidir.

Beton Menholü Kullanımı

Beton menholü kullanımı genellikle kullanıldığı alana ve amaca bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu ürünün kullanımına pek çok farklı alanda rastlayabilmek mümkün olurken, bu alanlardan bazıları şunlardır:  

 • Yol drenajı
 • Otopark drenajı
 • Kaldırım drenajı
 • Bahçe ve park drenajı
 • Yağmur suyu drenajı

Bu gibi çeşitli alanlarda yağmur suyunun toplanması, filtrelenmesi ve kanalizasyon sistemine bağlanması için kullanılan beton menholü, yaşam alanları için önemli avantajlar sağlamaktadır.

Beton Menholü Avantajları ve Dezavantajları

Menhol taşları arasında yer alan bu çözüm, pek çok farklı kullanım avantajı sağlamasıyla bilinmektedir. Beton menholü avantajlarından birkaçına örnek göstermemiz gerekirse:

 • Uzun Ömürlü Olması: Dayanıklı ve sağlam bir yapıya sahip olduğundan uzun yıllar boyunca kullanım imkânı sağlar.
 • Kolay Kurulum Sağlar: Menhol taşlarını hızlı ve kolay bir şekilde kurabilmek mümkündür.
 • Çevre Dostu Olması: Doğal malzemelerden üretilmesi sebebiyle çevre dostu olarak nitelendirilir.
 • Bakımının Kolay Olması: Beton menhollerinin düzenli bir şekilde bakımı yapıldığında uzun ömürlü kullanım sağlanabilir.
 • Çeşitli Şekil ve Boyutlara Sahip Olması: Beltaş Yapı Elemanları bünyesinde çeşitli şekil ve boyutlarda menhol taşı bulabilmek mümkündür.

Beton menholünün avantajları olduğu kadar dezavantajları da bulunmaktadır:

 • Yüksek Maliyetlidir: Menhol maliyetleri diğer drenaj çözümlerine kıyasla daha fazladır.
 • Kırılgan Yapıya Sahiptir: Şiddetli darbelere ya da yüksek basınca maruz kaldığında kırılması mümkündür.
 • Aşırı Ağırdır: Beton menhollerinin ağırlığı, diğer yapı malzemelerine kıyasla çok daha fazladır. İnsan gücüyle kaldırabilmek mümkün değildir.

İhtiyacınız olan Menhol Taşları Beltaş Yapı Elemanları’nda! 

Beton menholü, yağmur suyunun en etkili şekilde drenajını sağlamak adına tercih edilen bir çözümdür. Uzun yıllardır bu alanda hizmet veren ve menhol taşları üretimi gerçekleştiren firmamız Beltaş Yapı Elemanları, müşterileri için bu profesyonellikle hizmet sunmaya devam etmektedir.

Siz de beton menholü fiyatları hakkında bilgi almak ve menhol taşları konusunda profesyonel bir hizmet almak isterseniz firmamızla iletişime geçebilir, fikir sahibi olabilirsiniz.

Leave A Comment

Projenizi inceleyerek hizmetlerimiz hakkında kapsamlı bilgi sunmak için sizi arayalım.

Ücretsiz Analiz Talep Et