1990'dan bugüne büyüyen tecrübemizle!
Beton Bariyer Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

Beton Bariyer Ne İşe Yarar?

Daha iyi bir yaşam için bazı kurallar gerekir ve bu kurallar belirlenirken beton bariyer gibi birtakım ürünlerden faydalanmak daha iyi sonuç elde etmeyi sağlar. Beltaş Yapı Elemanları kapsamında ihtiyaç duyduğunuz betondan üretilen bariyer ürünlerini bulabilirsiniz.

Beton Bariyer Nedir?

Betondan üretilen bariyerler, kara ulaşımı için önem arz eden çevre düzenleme elemanları arasında bulunur. Amacı ise araç trafiğinin ayrılmasıdır. Bu yapı sayesinde araçların birbiri ile çarpışması durumunda meydana gelecek olan hasar azaltılabilir.

Beton Bariyer Faydaları Nelerdir?

Betondan üretilen bariyer faydaları hakkında bilgi sahibi olmak, söz konusu ürünün kullanımının daha fazla yaygınlık kazanmasını sağlayacaktır. Bu kapsamda beton bariyer faydaları şu şekilde maddelenebilir:

  • Betondan üretilen bariyerler hem işçilerin hem de yayaların can güvenliğini sağlar.
  • Bakım ve onarımı oldukça kolaydır.
  • Çok az yer kapladığı için yolu daraltması söz konusu değildir.
  • Yaşanan kazalarda araçların şarampole yuvarlanmasını ya da yolun öteki tarafında geçerek kazayı büyütmesini önler.
  • Sadece arabaların değil, motosikletlerin de sürücülerinin de güvenliğini sağlar.
  • Yapımında az malzeme kullanılmasına karşın verimi yüksektir.
  • Şiddetli kazalara karşın dayanıklılığını koruyacak şekilde üretilir.

Beton Bariyer Çeşitleri

Beton bariyer çeşitleri üç farklı başlıkta toplanabilir.

Otoyol Bordürü

Betondan üretilen bariyer çeşitleri arasında ilk sırada yer alır. Bu ürünler doğal taşlardan imal edilir. Hammaddesi ise bordür taşıdır. Kaza sebebiyle parçalanmaya ya da kırılmaya uğramaması en büyük avantajıdır. Az bakıma ihtiyaç duyan otoyol bordürü farklı renk seçenekleri ile hizmete sunulur.

New Jersey Beton Bariyer

Çevre düzenleme elemanları arasında yer alan bu bariyerler ilk defa New Jersey eyaletinde kullanılmıştır. Söz konusu ürün zemine gömülmek suretiyle sağlamlık kazanır. Kazalarda araçların takla atmalarına engel olan bu beton otoyol bariyeri dünya genelinde en fazla kullanımı gerçekleşen bariyer türü olduğu bilinir.

Güvenlik Bariyeri

Otoyol güvenliği konusunda yardım alınan bir diğer ürün, güvenlik bariyeridir. Bu ürünün amacı trafiğe geçici olarak yön vermeyi sağlamaktır. Bu bakımdan emniyet güçleri tarafından denetlenen yol kontrollerinde, özel olarak gerçekleştirilen organizasyonlarda ve otopark girişlerinde kullanılır. Beton otoyol bariyeri çeşitleri arasında yer alan bu ürünlere basit trafik tedbirleri kapsamında ihtiyaç duyulur.

Beton Bariyer için Adresiniz Beltaş Yapı Elemanları!

Otoyol güvenliğini sağlamak üzere geliştirilen elemanlar arasında betondan yapılmış bariyerler bulunur. Beltaş Yapı Elemanları sayesinde ihtiyaç duyduğunuz elemanlara kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Uygun fiyatlı beton şeklindeki bariyer çeşitleri için Beltaş Yapı Elemanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Paylaş:

Leave A Comment

Projenizi inceleyerek hizmetlerimiz hakkında kapsamlı bilgi sunmak için sizi arayalım.

Ücretsiz Analiz Talep Et