1990'dan bugüne büyüyen tecrübemizle!
Batırma Bloğu Kullanım Alanları Nelerdir?

Batırma Bloğu Kullanım Alanları Nelerdir?

Özel imalat yapı elemanları arasında batırma bloğu bulunur ve batırma bloğu kullanım alanları merak edilen konular arasında yer alır. Beltaş Yapı Elemanlarıile bu yapı elemanına ulaşmak çok kolaydır.

Batırma Bloğu Ne İşe Yarar?

Batırma bloğu kullanım alanları ile beraber söz konusu yapı ürününün hangi amaçla kullanıldığı da araştırılan bir konudur. Batırma bloğu derin deniz deşarjı yardım elemanı olarak ifade edilebilir. Söz konusu eleman atık suların aktarıldığı derin deşarj tesislerinde katı maddelerin dinamometre yardımı ile kaldırma kuvvetini ve yoğunluğunu ölçmeyi sağlar. Batırma bloğu kullanım alanlarında ön plana çıkan bir elemandır.

Batırma Bloğu Kullanım Alanları

Batırma bloğu kullanım alanları sınırlı olsa da kullanıldığı alan için önemi oldukça büyüktür. Deniz tabanına konumlandırılarak kullanılan söz konusu yapı elemanının derin deniz deşarjı alanında yardımına başvurulduğu bilinir. Özel imalat yapı elemanları arasında yer edinen bu ürün ile denizin dip kısmına çöküp birikme yapan ve kirliliğe neden olan maddelerin yoğunluğu saptanır.

Beltaş Batırma Bloğu Özellikleri Nelerdir?

Batırma bloğu üretimi deniz kirliliğinin tespiti ve giderilmesi hususunda önem taşıyan bir konudur. Sağladığı avantajları ile bu ürünler adeta bir tartı vazifesi görür. Batırma bloğu özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Deniz tabanına yerleştirilmek sureti ile kullanılır.
  • Farklı ebatlarda ve biçimlerde imal edilir.
  • Denizin dibine çökmüş olan katı cisim yoğunluğunu ölçer.
  • Batırılan eleman vinçli duba ve su altı dalgıçlarıyla birbirine ağızlanır.
  • Planlanan proje kapsamında üretimi sağlanır.
  • Batırma bloğu üretimi dayanıklı ve kaliteli malzeme kullanılarak gerçekleştirilir.
  • Prekast saha içerisinde ve onaylı uygulama projelerine göre yapılır.
  • Kancalı biçimde üretimi yapılabilir.

Batırma Bloğu için Adresiniz Beltaş Yapı Elemanları!

Batırma bloğu kullanım alanları için işlevsel bir eleman olarak ön plana çıkar. Batırma bloğu özellikleri göz önünde bulundurulduğunda çevresel faaliyetler açısından önemi ortaya çıkmış olur. Beltaş Yapı Elemanları ile söz konusu ürüne sahip olmak kolay ve ekonomiktir. İstenilen boyutta ve şekilde üretimi gerçekleştirilebilen bu yapı elemanı ile deniz içerisinde biriken atık maddelerin yoğunluğu ile kaldırma kuvveti kolay bir biçimde tespit edilebilir.

Leave A Comment

Projenizi inceleyerek hizmetlerimiz hakkında kapsamlı bilgi sunmak için sizi arayalım.

Ücretsiz Analiz Talep Et